Pevci se poigravali sa Junajtedom: Moćni Totenhem razneo Mančester, Old Traford zanemeo!
Slavlje fudbalera Totenhema, Foto: Javier Garcia/Tottenham Hotspur / Shutterstock Editorial / Profimedia

premijer liga

Igra mačke i miša

Objavljeno: 20:05h

Fudbaleri Totenhema deklasirali su Mančester junajted na Old Trafordu rezultatom 3:0 u okviru 6. kola Premijer lige.

Pevci su odigrali fantastičan meč i pravo je čudo da nisu još ubedljivije savladali posrnulog velikana.

Sparsi sada imaju deset bodova i nalaze se na osmoj poziciji, dok je Junajted tek 12. sa sedam poena.

Totenhem je od samog starta zagospodario terenom, dok su se izabranici Erika Ten Haga mučili da iznesu loptu sa svoje polovine.

Maestralni Miki van de Ven je na svojoj polovini presekao dodavanje igrača Junajteda, a potom iskoristio svoju neverovatnu brzinu da se ekspresno nađe u šesnaestercu rivala. Holanđanin je potom maestralno uposlio Brenana Džonsona kome nije bilo teško da ubaci loptu u prazan gol.

Samo sreća je spasila Junajted da već u 20. minutu ne gubi sa nekoliko golova razlike. Totenhem je propustio nekoliko kolosalnih šansi, a Džonson je pogodio i stativu.

Junajted je uspeo u nekoliko navrata da pripreti preko Alehandra Garnača, koji je, takođe, tukao po stativi.

Izabranici Angelosa Postekoglua imali su još dobrih šansi, a najbolju je propustio Timo Verner.

Bruno Fernandeš je bespotrebnim faulom nad Džejmsom Medisonom zaradio direktan crveni karton u 42. minutu i tako zapečatio sudbinu svog tima.

Totenhem je brojčanu prednost iskoristio već u 47. minutu. Bio je to sjajan napad gostiju, Džonson je probio po desnom boku, a potom uposlio Dejana Kuluševskog koji je šmekerski prebacio Andrea Onanu, najboljeg igrača Junajteda na ovom meču, i pogodio za 2:0.

Zaigrao je posle toga Junajted nešto bolje, ali nije mogao do gola, dok je Verner nastavio da se bruka neverovatnim promašajima.

Totenhem je tačku na i stavio posle dobre akcije iz kornera Dominik Solanke postigao gol u 77. minutu.

Mogli su gosti iz Severnog Londona do kraja utakmice da postignu još neki gol, ali je Onana sačuvao svoj gol.